نماد جنگ ویتنام: “Napalm Girl”
.
انتخاب رنگ آبی انتخاب رنگ سبز انتخاب رنگ قرمز انتخاب رنگ نارنجی
خوراک آر اس اس
خوراک آر اس اس
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: نماد جنگ ویتنام: “Napalm Girl”

1. Top | #1
    نماینده مجلس ایرانویج

میانگین پست در روز
    0.14
    سپاس ها
    190
    سپاس شده 334 در 143 پست
    میانگین تشکر پست ها
    2.336
    1 امتیاز ، سطح 1
    1 امتیاز ، سطح 1
    0% کامل شده
    امتیاز لازم برای سطع بعدی 1
    0% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 1
    0% فعالیت
    0% فعالیت

پیش فرض نماد جنگ ویتنام: “Napalm Girl”

"دولت ها اعلان جنگ می دهند، تنها انسان ها می میرند"

8 ژوئن سال 1972... بحبوحه جنگ ویتنام. در شمال شهر Saygon روستایی به نام Trang Bang در اثر اصابت چهار بمب[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] که توسط هواپیما های آمریکایی به یک معبد انداخته شد؛ انسان های زیادی که آنجا
    پناه گرفته بودند و بیشترشان را کودکان شامل می شدند، جان خودرا از دست می دهند.

عکس بالا که توسط Nick Ut خبرنگار آسوشیدت پرس گرفته شده در سال 1973 جایزه پولیتزر را برای وی به ارمغان آورد. دخترک 9 ساله که تمام بدنش از ناپالم سوخته فریاد کشان می دود!
    این عکس انعکاس وسیعی در جهان پیدا کرد و اکثر روزنامه های دنیا عکس «کیم» و سایرین که از خویشان نزدیک وی بوده اند را چاپ کرده و بازتاب دادند.

در عکس مشهور زیر هم مادرش پسر عموی کوچک او را که در اثر سوختگی تلف شده، در آغوش گرفته است!

بعدها عکاس این وقایع وحشتناک چنین خواهد گفت:

" «کیم» حالش خیلی وخیم به نظر می رسید، فکر می کردم او هم می میرد. آن روز عکس های زیادی گرفته و می خواستم از آن شهر بروم که در آن حین دو هواپیما را دیدم.
    هر یک از هواپیماها چهار بمب ناپالم انداختند. 5 دقیقه بعد فریادهای دردناک بلند شد و هر کس به هر طرف فرار می کرد. «کیم» وقتی مرا دید به زبان ویتنامی گفت: به من آب بده بدنم آتش گرفته!
    به او آب دادم و با ماشین به بیمارستانی در 15 کیلومتری روستا بردم. بیمارستان پر بود از اجساد و انسان ها و سربازان در آستانه مرگ، کسی به ما توجه نمی کرد گفتم خبرنگارم و فریاد کشیدم: نمی خواهم «کیم» بمیرد . . !
    کمکم کردند!"

معنی اسمش "خوشبختی طلایی" بود ولی Kim Phuc بعد اتمام جنگ هم سرنوشت چندان خوبی نصیبش نمی شود.

14 ماه در بیمارستان بستری می شود. به خاطر از بین رفتن %30 از پوستش زخمهایی که سالیان سال التیام ناپذیر است در بدنش به وجود امده و به سختی می تواند نفس بکشد.
    با تحمل دردهای بسیار زیاد به شکل معجزه اسایی نجات پیدا می کند، اما جنگ محصولاتی دیگری چون: میگرن، آسم و دیابت برای «کیم» به ارمغان اورده که تا ابد با او خواهند ماند!

دخترک دوست داشت دکتر شود و بعد از 2 سال که به روستای خود باز گشت تلاشش را برای تحقق این هدف شروع کرد و موفق شد.

اما عکس دردناک کیم همچنان تاثیر گذار است، یک عکاس هلندی میخواهد دخترک را پیدا کند و دوباره «کیم» در کانون توجه روزنامه نگاران است.

«کیم» رفته رفته خسته از این توجهات بیش از اندازه درسش را نیمه تمام می گذارد، زیرا به عنوان نماد جنگ بازدهی بیشتری برای حکومت خواهد داشت! در نهایت در سال 1986 برای ادامه تحصیل اجازه پیدا می کند و زیر نظر دولت ویتنام راهی کوبا می شود.

اما مشکلات جسمانی او را رها نمی کنند و تبدیل به بزرگترین مانع در تحقق هدفش می شوند. در کوبا با Bui Huy Toan اشنا شده و ازدواج می کند و در سال 2003 همراه شوهرش پناهنده کانادا می شود.

کیم در حال حاضر با شوهر و دو فرزندش در تورنتو زندگی می کند. و مشغول فعالیت در بنیاد «کیم» (که هدفش امداد رسانی به کودکان آسیب دیده از جنگ است) می باشد.
    از سال 1994 سفیر حسن نیت یونسکو نیز می باشد و در مراسمات مختلف شرکت می کند. او همچنان با Nick Ut که زندگی اش را نجات داد ارتباط دارد.

11 نوامبر سال 1996 واشنگتن دی سی، سخنرانی «کیم» در مراسم سالگرد جنگ ویتام :

"همانطور که می دانید من ان دخترکی هستم که از آتش ناپالم فرار کردم. حالا در مورد آن جنگ نمی خوام سخنی بگویم چون نمی توان تاریخ را تغییر داد. تنها از شما میخواهم
    تراژدی جنگ را احساس کنید و تمام تلاشتان را به کار ببندید و از وقوع در هر کجای دنیا جلوگیری کنید. سختی های مادی و معنوی زیادی کشیده ام. بعضا مرگ را خیلی نزدیک دیده ام
    اما خداوند ناجی و قوت قلبم بود. اگر با آن خلبانی که بمب ها را فرو ریخت شانس رو در رو شدن داشتم، به او می گفتم که نمی توان گذشته را تغییر داد اما می شود برای آینده
    کاری کرد. در اثر شدت سوختگی هرگز تصور نمی کردم که آینده ای داشته باشم و صاحب فرزندی شوم، حال یک خانواده و یک زندگی ایده آل دارم .

دوستان، من باور دارم که انسان ها در آینده صلح واقعی و آرامش همیشگی را تجربه خواهند کرد، جنگ و دشمنی وجود نخواهد داشت. همه ی ملتها با هم برای تحقق این هدف
    باید همت کنیم."

«کیم» بعد از سخنرانی بی صدا در حال خارج شدن از سالن بود که به دستش کاغذ مچاله شده ای داده و کسی که آن را فرستاده بود نشان دادند. مرد همانجا ایستاده، دست و
    پایش به لرزه افتاده بود و «کیم» را نگاه می کرد.

نوشته روی کاغذ را خواند: "کیم، آن مرد منم...!"

John Plummer: کسی که دو برادر و نزدیکان «کیم» را با بمباران 8 ژوئن کشته بود، مقابل او ایستاده است!

سالها بعد از جنگ به خود نیامده، کشیش شده و عکس دخترک کوچک را از روزنامه جدا کرده و همراهش نگه داشته بود!

«کیم» به مرد گفت:

بخشیدن قدرتش از ناپالم(بمب) بیشتر است! بخشیدن از هر سلاحی قدرتش بیشتر است . . . و او را محکم در آغوش گرفت!

2. کاربر روبرو از پست مفید nader1368 سپاس کرده است .

خـانوم معـلم (10-27-2016)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)